Obserwatorzy

czwartek, 24 maja 2012

Serwety

Pokażę dziś coś z moich staroci. Kiedyś robiłam dużo serwet, obrusów, bieżników na szydełku i haftowanych. Większość poszło w świat, niektóre czekają na krochmalenie. To te na drutach i pokażę je później. Potem zaczęły pokazywać się w czasopismach serwetki robione na drutach. Długo nie mogłam zdecydowaćsię na zrobienie jakiejś, ale kiedy spróbowałam pierwszą to potem robota szła taśmowo.

środa, 16 maja 2012

Biżuteria szydełkowa i nie tylko.

Teraz pokażę moją kolekcję kolczyków. Od kilku lat, kiedy zaczęłam tworzyć biżuterię, nazbierało się tego trochę. Profesjonalne kasetki na kolczyki są drogie i nie zmieściłyby takiej ilości. Wpadłam na pewien pomysł, aby użyć do tego celu pudełek po butach. Musiały być zrobione z twardej i grubej tektury. Wnętrze pudełka podzieliłam na odpowiednią ilość przegródek. Aby kartoniki z kolczykami się trzymały do boków pudełka przykleiłam po dwie warstwy odpowiedniej szerokości pasków tekturki. Trzeba zostawić szczelinę na wsunięcie kartonika z wiszącymi kolczykami, tak jak widać na zdjęciach.
Żeby kolczyki nie przesuwały się wycięłam w tych kartonikach małe kliny. Zobaczyć je można na niektórych obrazkach.Pierwsze pudełko


 drugie


 i trzecie To jeszcze nie koniec. Dorabiam nowe lub zmieniam te, które mi się znudzą.